Silkroad Online Bilgi Destek Merkezi
çobanın intikamı LogoldgDaha Ayrıntılı Hizmet İçin Ve Daha Çok Forum Kalitesi İçin Lütfen Üye Olun

Eğer Üye İseniz Lütfen Giriş Yapın

çobanın intikamı LogoldgDaha Ayrıntılı Hizmet İçin Ve Daha Çok Forum Kalitesi İçin Lütfen Üye Olun

Eğer Üye İseniz Lütfen Giriş Yapın

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Silkroad Online Bilgi Destek Merkezi....Hep Destek.. Tam Destek...

AnasayfaPortalliGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

çobanın intikamı

YazarMesaj
AsiKarsiyakali
Deneme Moderatör
Deneme Moderatör
AsiKarsiyakali

Erkek
Karakter : O ŞİMDİ ASKER
MesLek : KARŞIYAKAYI ÖZLER
Server/Guild : ŞAFAK 150 (UNUTULDUK)

çobanın intikamı Empty
MesajKonu: çobanın intikamı   çobanın intikamı Icon_minitimeC.tesi 14 Şub. 2009, 1:10 am

Çobanın birisi yol kenarında koyularını otlatıyormuş. Yanına bir Jeep yanaşmış. İçinden; Brioni gömlek, Cerruti ayakkabılar giyen, Ray-Ban gözlüklü ve YSL kravatlı bir sürücü aşağı inmiş ve çobana sormuş : - Eğer kaç tane koyunun olduğunu bilirsem, bana onlardan bir tanesini verir misin ?
Çoban bir adama, bir koyunlara bakmış ve "tamam" diye cevap vermiş.
Genç adam arabasını park etmiş, telefonunu bilgisayarına bağlamış, bir NASA sitesine girmiş, GPS’ini kullanarak yeri taramış, bir database ve logaritma ile doldurulmuş 60 excel tablosu açmış ve 150 sayfalık bir rapor basmış. Çobana dönmüş ve tam olarak 1586 adet koyunun var demiş.
Çoban son derece soğukkanlı bir şeklide "doğru" diye cevap vermiş. "İstediğin koyununu alabilirsin".
Genç adam hayvanı almış ve jeep’inin arkasına yerleştirmiş. Tam hareket edecekken, çoban seslenmiş. - Eğer; ben senin işinin ne olduğunu bilirsem, koyunumu geri verir misin? diye sormuş.
Adam kendisinden gayet emin, hafif de ukala bir tavırla; - Evet neden olmasın? diye yanıtlamış.
Bunun üzerine çoban; "sen bir yönetim danışmanısın" demiş.
Genç adam apışmış kalmış, duyduğuna inanamaz bir şekilde ; "nasıl oldu da bildin? " diye sormuş.
Çoban; "çok basit oldu" diye cevap vermiş.
-Buraya çağrılmadan geldin bu bir. İkincisi benim zaten bildiğim bir şeyi bana söylemek için benden bir hayvanımı aldın. Üçüncüsü de; aslında yaptığın hiçbir şeyden anlamıyorsun. Çünkü; koyun diye aldığın, aslında köpeğimdi.

çobanın intikamı
1 sayfadaki 1 sayfası